Recent News
Na co zwrócić uwagę przy przygotowaniu do matur

Egzaminy dojrzałości stanowią dla wielu uczniów klas maturalnych jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. To bowiem od nich zależeć w dużej mierze może przyszła kariera zawodowa, a tym samym sytuacja finansowa. Rodzice więc najczęściej wywierają znaczną presję na swoich dzieciach, by te poświęcały wystarczająco czasu na naukę do matur. Korepetycje, dodatkowe zajęcia czy też kursy internetowe – to tylko niektóre z możliwości inwestycji w edukację maturzysty. Czy jednak to wspomoże Przygotowanie do matury (www.taniaksiazka.pl)?

Natłok obowiązków

Wydawać by się mogło, iż planowanie już prawnie dorosłemu dziecku harmonogramu dnia związanego z nauką powinno wpłynąć pozytywnie na przyszłe wyniki. Czy jednak aby na pewno? Ostatnie miesiące przed maturą to czas obfity w stres. Maturzyści wtedy zazwyczaj szukają sposobu na jego opanowanie. Dorzucanie więc obowiązkowych zajęć bezpośrednio związanych z nauką może spowodować zmęczenie u ucznia, czego nieuchronnym skutkiem będą gorsze wyniki z egzaminów dojrzałości. Jeśli więc chcemy wspomóc nasze dziecko, warto zainwestować w książki! Dlaczego?

Repetytoria a elastyczność 

Maturzysta może pracować z repetytoriami czy też zbiorami zadań w dowolnych godzinach. Nie istnieje więc żadna presja, która negatywnie będzie wpływać na produktywność naszego dziecka. Co więcej, książki są znacząco tańsze od korepetycji oraz kursów maturalnych. Jakie więc repetytoria warto wybierać? Kilka najpopularniejszych przedstawiamy poniżej:

– “Trening przed maturą. Chemia. Zbiór zadań. Zakres rozszerzony” – repetytorium wydawnictwa Omega świetnie się sprawdzi dla uczniów planujących kandydować na kierunki medyczne. Książka napisana została zgodnie z wymaganiami programowymi, a w środku znajdziemy setki zadań przygotowujących pod egzamin maturalny z chemii.

– “Teraz Matura. Biologia. Vademecum” – tym razem pod lupę bierzemy repetytorium wydawnictwa Nowa Era. Sprawdzone kompendium umożliwia powtórzenie i uporządkowanie skomplikowane materiału z biologii. To wszystko w cenie jedynie kilkudziesięciu złotych!

News Reporter