Recent News
Pamiętaj o tym podczas przygotowań do matury! Przydatne wskazówki dla maturzystów

Właściwe przygotowanie do matury może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy masz do nauki wiele przedmiotów. Aby pomóc Ci w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego, przygotowaliśmy ten przewodnik, w którym znajdziesz wskazówki, jak się uczyć i z jakich materiałów powinieneś korzystać. Zebraliśmy w nim również kilka wskazówek i trików, które pomogą ci w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę.

Matura 2022 – matematyka, polski czy angielski nie muszą być trudne. Jak skutecznie uczyć się do matury?

Kiedy przygotowujesz się do egzaminu maturalnego, możesz mieć trudności z określeniem, od czego zacząć. Możesz mieć wrażenie, że toniesz w informacjach. Matura z matematyki, matura z polskiego, a na dokładkę przedmiot rozszerzony i język obcy. Aby nie stracić głowy, ważne jest odpowiednia organizacja. Planowanie to jeden z najważniejszych punktów, jeśli chodzi o skuteczne przygotowanie do matury. Odpowiednia organizacja, to również upewnienie się, że mamy  przygotowane wszystkie potrzebne materiały. Są to: podręcznik (i inne książki lub materiały), długopisy, ołówki, zakreślacze oraz notatnik lub aplikacja do robienia notatek. 

Matura – vademecum przychodzi z pomocą! Dlaczego warto po nie sięgnąć? 

Vademecum maturalne jest doskonałym materiałem do przygotowania się do egzaminów, ponieważ zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o swoim przedmiocie. Zawiera on przegląd tematu, jak również kluczowe pojęcia i umiejętności, które są niezbędne do zdania egzaminu. Dodatkowo vademeca  zawierają również praktyczne pytania i odpowiedzi, które pomogą zapoznać się z różnymi typami pytań pojawiających się na egzaminie. W ten sposób, gdy pojawią się one na maturze, będą mniej przerażające i łatwiej będzie na nie odpowiedzieć, ponieważ wiesz już, jak działają!

Matura 2022 – ucz się krócej i efektywniej

Każdego dnia wyznacz sobie jakiś cel i trzymaj się go! Jeśli na początku cel jest zbyt ambitny lub przytłaczający, nie przejmuj się – w razie potrzeby zawsze możesz go później zmniejszyć. Na przykład: “Przeczytam dziś rozdział 5” lub “Zrobię fiszki do słówek z tego rozdziału”. Nauka do matury może być również mniej czasochłonna, przy jednoczesnym utrzymaniu skuteczności. W tym celu dobrze jest stosować interwały. Upewnij się, że masz pod ręką minutnik/stoper – ustaw go na co najmniej 25 minut na sesję. Następnie zrób sobie przerwę na relaks. 

Jak się uczyć do matury – podsumowanie

Egzamin maturalny jest ważnym wydarzeniem w życiu, ale może też być stresującym momentem. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do egzaminu. Aby zdać maturę, powinniśmy:

– rozpocząć proces przygotowań do matury jak najwcześniej 

– opracować plan nauki

– systematycznie rozwiązywać arkusze maturalne oraz zbiory zadań

News Reporter