Header

Zdrowie i medycyna

Przeczytaj więcej - Przeczytaj pełen wpis - Zobacz szczegóły - Zobacz więcej szczegółów tutaj - Przeczytaj więcej o tym - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Powracamy po pełnym dniu pracy do mieszkania, przygotujemy jakieś drobne co nieco do spożycia oraz nagle.. przeszywa nas ból nie do zniesienia. Co dalej czynić? Jedna tabletka przeciwbólowa, druga, znacznie więcej już nie można... Mają wpaść znajomi, co tu uczynić... już wiem, pantomogram cefalometria tomograf, dzwonię, numer znam na pamięć. Jak najbardziej, proszę przybyć, czekamy. Idę jak na potępienie. Borowanie, wyrywanie, co jeszcze: A wszystko to prawdopodobnie boli jak diabli. Pełny kolejny dzień spędzę na kanapie z kompresem na twarzy. Poszedłem. Usiadłem w fotelu prawie jak w samolocie. Należyty wieczór, czy ktoś może mi pomóc? Poszło jak z płatka. Znieczulenie nic nie bolało. Zabieg - jaki zabieg? To ja miałem wyrwany ząb? Niemożebne, nic nie czułem. Aha, muszę nadejść za parę dni do kontroli. Naturalnie że przyjdę, Rozumiem, następna wizyta to wyłącznie dwie plomby. Cała przyjemność po mojej witrynie. I tak nie będę nic czuł. By wizyta u każdego lekarza tak oczywiście wyglądała! Chorowanie byloby przyjemnością. Odpowiednio, że ma kto zadbać o moje zęby. I mogę jeszcze klika godzin przespać spokojnie do rana.
Herbata jest nadzwyczaj popularnym trunkiem nie tylko w Polsce. Ma dużo właściwości zyskownie oddziałujących na nasze zdrowie. Jednakże każda przesada może być niebezpieczna. Właśnie dlatego również nie można bezkarnie pić ogromnej ilości herbaty bez uszczerbku na zdrowiu. Jednakowo jak kawa, również herbata ma w swoim składzie kofeinę, a poniekąd teinę, która posiada atrybuty pobudzające. Nietrudno sobie wyobrazić jakie będzie wynik picia w przesadnych ilościach zarówno kawy jak oraz herbaty - przetestuj herbata zasadowa. W herbacie zawarte są też składniki drażniące, wobec tego nadmiaru herbaty powinny unikać osoby z niewygodami żołądkowymi. Z powodu tego, że herbata jest napitkiem pobudzającym nie powinni jej pić osoby z nadciśnieniem tętniczym i arytmią serca. By uniknąć kłopotów przed snem, też powinniśmy unikać wypijania mocnej herbaty tuż przed snem. Mimo to we wszystkim należy zachować umiar. Kawa i herbata pita w niewielkich ilościach ma prawo nie wyrządzać nic złego naszemu zdrowiu, a wyraźnie przeciwnie, może poprawić nasze zdrowie. Herbata ma raczej więcej należytych właściwości niż negatywnych.
Komponując swój jadłospis powinniśmy pamiętać o tym, że powinny w nim być zawarte wszystkie potrzeby witaminy i minerały. Źle dobrana dieta on-line ma okazję owocować niedoborami wskazanych witamin i minerałów. Może się to objawiać różnymi nadzwyczaj niemiłymi dokuczliwościami tj.: wypadanie włosów oraz ich matowy odcień, nieprzyjemny zapach z ust a nawet całego ciała, łamanie paznokci, przebarwienia na skórze, sucha cera, brak chęci do działania, komplikacje z pamięcią oraz koncentracją. Po przeczytaniu wyżej wymienionych dokuczliwości warto dogłębnie przeanalizować swój jadłospis i dodać do niego korzystne (ale kaloryczne) przekąski takie jak: orzechy, suszone bakalie. Nie ma jednego jadłospisu stosownego dla dużej grupy osób, dla każdego jadłospis dobierany jest indywidualnie. Uwzględnia się w nim ustaloną ilość kalorii, niedobory witamin a przede wszystkim cel(na tycie, odchudzanie a może masę?). Wielokrotnie ludzie maja kłopot z policzeniem kalorii np. w cieście czy sałatce, otóż to nic zagmatwanego, wystarczy dołączyć ilość kalorii wszystkich użytych składników, a później podzielić na ilość porcji.

Spis Treści